Fotografia

  • Wnętrz
  • Architektury
  • Motoryzacyjna
  • Dronowa
  • i Film

Fotografia Architektury

Fotografia architektury i nieruchomości czyli, z kim współpracuję w tym zakresie:

  • Z architektami
  • Z inwestorami
  • Z właścicielami i zarządcami budynkami użyteczności publicznej

To co widzimy z zewnątrz i po raz pierwszy jest bardzo istotne, ponieważ tworzy nam pierwsze wrażenie. Wrażenie które jest najważniejsze w odbiorze i późniejszych ewentualnych decyzjach.

Architekci

Podobnie jak projektanci wnętrz są artystami i ich ciężka praca polega na przekazaniu wizji oraz koncepcji danego miejsca.

Architekci korzystają z zaawansowanych dzisiaj już renderingów i wizualizacji ich projektów jeszcze przed ukończeniem realizacji.  Równie często już po ukończonej realizacji jest potrzeba udokumentowania dzieła powstającego miesiącami. Niejednokrotnie latami.  Co za tym idzie wynajęcia osoby, która doskonale poradzi sobie z założeniami i wymaganiami artysty.

Praca nad zdjęciami architektury zaczynają się długo przed wykonaniem pierwszego zdjęcia i długo po zakończeniu ostatniego. Przed zdjęciami robiona jest wizja lokalna w kilku porach dnia tak aby wybrać najlepszy czas na zdjęcia danego obiektu. Same zdjęcia robione o najlepszej porze dnia. Retusz to już praca nad detalami, a czasami nawet pojedynczymi pikselami.  Tylko po to aby efekt był jak najlepszy i oddawał wszystko to co zaprojektował architekt.

Inwestorzy

W zależności co reprezentują, często to inwestorzy są ostatnim ogniwem łańcucha. W związku z tym to inwestorom zależy bardzo mocno na tym aby ich własność (hotel, galeria handlowa, teatr prywatny etc) była estetycznie i odpowiednio przedstawiona. Często fotografia architektury i nieruchomości robiona jest na potrzeby stron www, billboardów, plakatów czyli ogólnie pojętej reklamy.

Instytucje i zarządcy budynków użyteczności publicznej

Zazwyczaj budynki i nieruchomości należące do tej grupy klientów to teatry, opery, muzea, obiekty sportowe. Także takie miejsca jak biurowce, centra handlowe czy centra przesiadkowe jak i dworce.

W obecnych czasach coraz staranniej i ciekawiej zaprojektowane przez światowej klasy architektów. Wpisują się w daną lokalizację oraz tworzą jedność z otoczeniem. Fotografia a w tym przypadku fotografia architektury to niejednokrotnie obcowanie z najwyższą formą sztuki.

This website uses cookies to improve your experience. Cookie Policy